Bir bilgi var ortada konuşulan ama nerdenduydun kısmı eksik. Doğru bildiğimiz yanlışları, yanlış bildiğimiz doğruları nerdenduydun ile haber vereceğiz. Bunlarla ilgili; haberi, bilgiyi, dedikoduyu, yalanı, yanlışı, doğruyu, açıklamayı, eleştiriyi, geyiği, nasıl yapıldığını,gidildiğini, neden ve nerede olduğunu, kim kiminle ne yapıyoru nerden duydun.

23 Ocak 2011 Pazar

Yüz Arama Motoru ile Artık Fotoğraflarınızı Nerede Yayınlanmış Göreceksiniz.

Geleceğe yönelik,yapılan hazırlıklardan biri diyebiliriz bu yüz arama motoruna,artık merak ettiğimiz görselin benzeri varmı diye aratabileceksiniz bir kaç yıla kalmaz google bu tarz bir motor piyasaya çıkartır ama şu an için eldeki en iyi yüz tanıma ve arama motoru pictriev olarak karşımıza çıkıyor,kullanıcısı ne kadar çoğalırsa tanımlamada okadar iyi olacak gibi ama şu an için %100 den baya bir uzak,yine de denemekte fayda var eğlenceli sonuçlar çıkıyor,benzetmeler ilginç olabiliyor.
 
Yüz Arama Motoru - A face search engine
en iyi yüz tanıma ve arama motoru pictriev olarak karşımıza çıkıyor

yinede,kullanım için 200k lık bir resim dosyası ve 85 pikselden küçük olmamak kaydı ile aklınızda ki tüm resimleri yükleyip aratabilirsiniz.Bu yakınlarda facebook bu tarz bir uygulama ile görsel etiketleme olayına geçiş yapacak şu an için test aşamasında ama şimdiden ayarlarda yerini almış bulunmakta.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

YORUM BIRAKMAK DÜŞÜNMEK VE PAYLAŞMAK İLE İÇ İÇEDİR. LÜTFEN DÜŞÜNDÜKLERİNİZİ PAYLAŞIN. YORUMLARINIZLA DAHA ÇOK PAYLAŞILALIM.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Toplam Sayfa Görüntüleme Sayısı